eostroleka.pl/Rynek Zdrowia | 17-07-2015 17:00

Ostrołęka: 650 tys. zł dofinansowania na specjalistyczny sprzęt

Na unijne wsparcie może liczyć Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Ostrołęce. Z dofinansowania zostanie zakupiony specjalistyczny sprzęt, który wzmocni dwa oddziały -kardiologiczny i położniczo-ginekologiczny.

Unijne dofinasowanie dla szpitala w Ostrołęce. Fot. archiwum

W piątek (17 lipca) wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska i członkini zarządu województwa Elżbieta Lanc oraz dyrektor szpitala Wojciecha Miazga podpisali umowę na 650 tys. zł unijnego dofinansowania na ten cel.

Oddział kardiologiczny doposażony zostanie w specjalistyczne urządzenia diagnostyczne, wykorzystywane do nieinwazyjnej diagnostyki układu krążenia. Na dokładniejsze badania będą mogły liczyć również pacjentki oddziału położniczo-ginekologicznego. Nowoczesny aparat ultrasonograficzny z funkcjami dopplerowskimi będzie wykorzystywany w diagnostyce zaburzeń mogących pojawić się w czasie ciąży, porodu oraz opieki nad noworodkiem, w tym podczas badań echokardiografii serca płodu.

W 2014 r. ostrołęcki szpital przeprowadził ponad 26 tysięcy hospitalizacji na oddziałach całodobowych i dziennych. Jego pacjentami są nie tylko mieszkańcy Ostrołęki, ale też osoby z pobliskich powiatów (ostrołęckiego, makowskiego, ostrowskiego, przasnyskiego, wyszkowskiego, łomżyńskiego).

Zakup nowoczesnej aparatura oznacza zwiększenie możliwości diagnostycznych szpitala i poprawę bezpieczeństwa pacjentów.

Czytaj: www.eostroleka.pl