Ostróda: szpital ukarany za brak wymaganego sprzętu

Autor: Gazeta Olsztyńska/Rynek Zdrowia • • 04 lipca 2009 13:08

Powiatowy Zespół Opieki Zdrowotnej S.A. w Ostródzie ma do zapłacenia karę w wysokości 9 tys. zł. NFZ sprawdził, czy lecznica spełniła wymagania, do realizacji których zobowiązała się podpisując kontrakt na świadczenia medyczne w 2009 roku - informuje Gazeta Olsztyńska.

Kontrola wykazała brak sprzętu na oddziale anestezjologii i intensywnej terapii.

- Szpital nie kupił wymaganego wyposażenia - mówi Gazecie Olsztyńskiej Magdalena Mil, rzecznik prasowy Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ. - Według aktualizacji złożonej w toku kontraktowania chodziło o respirator, pompy anestetyczne oraz kapnograf.

W związku z naruszeniem "Ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej tj. udzielaniem świadczeń w sposób i w warunkach nie odpowiadających wymogom określonym w obowiązujących przepisach lub umowie" została nałożona kara na świadczeniodawcę. 

- Mamy czas na odwołanie  - mówi Krzysztof Sawicki, członek zarządu Powiatowego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostródzie S.A. - Chcemy kupić ten sprzęt za pieniądze ze środków unijnych, o które się staramy.

- Odwoływać się można, ale w umowie jest data, do której szpital zobowiązał się do zakupu. Termin dawno minął - odpowiada Magdalena Mil.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum