Opole: powiat przekazał szpitalowi MSWiA sprzęt dla interny i kardiologii

Autor: KG/Rynek Zdrowia • • 15 grudnia 2019 11:20

Cztery pompy infuzyjne, aparaty do EKG z możliwością analizy danych oraz rejestratory: holterowski i EKG - przekazał powiat opolski szpitalowi MSWiA w Opolu.

Opole: powiat przekazał szpitalowi MSWiA sprzęt dla interny i kardiologii
Dar powiatu opolskiego dla ZOZ MSWiA w Opolu już służy pacjentom. Fot. powiatopolski.pl

Jak informuje SP ZOZ MSWiA w Opolu, sprzęt już wspomaga diagnostykę i leczenie pacjentów. Urządzenia są wykorzystywane na Oddziale Chorób Wewnętrznych oraz w Poradni Kardiologicznej.

- Są niezbędne do lepszej i szybszej diagnostyki - mówił na spotkaniu ze starostą Henrykiem Lakwą i wicestarostą Leonardą Płoszaj w szpitalu MSW, dyrektor tej placówki Jacek Bartosz.

- Szczególnie jeśli chodzi o poradnię kardiometryczną i kardiologiczną. Tutaj rzeczywiście występuje bardzo duże zapotrzebowanie. Rejestratory, jak i EKG z pewnością skrócą czas oczekiwania na przeprowadzenie badania diagnostycznego. To jest bardzo ważne, ponieważ choroby układu krążeniowego są jednymi z najbardziej śmiertelnych. W tym przypadku szybka diagnostyka jest kluczowa i może uratować ludzkie życie. Zakup sprzętu przez powiat opolski to dla naszego szpitala duże i ważne wsparcie - dodaje szef ZOZ MSWiA w Opolu.

Wartość sprzętu przekazanego przez powiat to ponad 40 tys. zł.

 

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum