Opole: poród bez klimatyzacji

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 18 lipca 2012 13:14

W Szpitalu Ginekologiczno-Położniczym i Noworodków w Samodzielnym Specjalistycznym Zespole Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Opolu od miesięcy nie działa klimatyzacja, także na sali cięć cesarskich. W czasie upałów to niebezpieczne dla matek i dzieci.

Dr Marek Chowaniec, zastępca dyrektora szpitala ds. lecznictwa przyznaje, że brak klimatyzacji był szczególnie dokuczliwy podczas niedawnej fali upałów. W ub. r. zaplanowano wprawdzie remont klimatyzacji na sali porodowej i cesarskich cięć, została nawet wybrana w drodze przetargu firma, która w marcu rozpoczęła prace. Okazało się jednak, że nie wywiązuje się ona z umowy - informuje Gazeta Wyborcza.

Szpital pożegnał się zatem z nieuczciwym wykonawcą, z którym spotka się w sądzie. Obecnie, w trybie awaryjnym, stara się załatwić sprawę klimatyzacji. To jednak potrwa, ze względu na obowiązujące procedury.

W ciągu kilku najbliższych tygodni wszystkie szyby w oknach bloku operacyjnego zostaną wymienione na atermiczne, kupiony  zostanie także nowy agregat chłodzący.

Więcej: www.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum