Opole: neurochirurgia otrzyma nowy mikroskop śródoperacyny

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 09 lutego 2013 12:35

Za 2-3 tygodnie do oddziału neurochirurgii Wojewódzkiego Centrum Medycznego w Opolu trafi nowy mikroskop śródoperacyny. Stary mikroskop przepracował w szpitalu już 20 lat, umożliwiając przeprowadzenie w tym czasie 15 tys. operacji.

Opole: neurochirurgia otrzyma nowy mikroskop śródoperacyny

- Jesteśmy zadowoleni z rozstrzygniętego przetargu. Pierwotnie zakładaliśmy, że nowy sprzęt może kosztować nawet 1,5 mln zł. Na szczęście w przetargu udało się osiągnąć 979 tys. zł, dzięki czemu możemy kupić mikroskop znacznie taniej. Wyrób jest porządny i mamy nadzieję, że będzie nam służył równie długo - powiedział PAP dyrektor Wojewódzkiego Centrum Medycznego w Opolu Marek Piskozub.

Mikroskop śródoperacyjny to urządzenie, które jest niezbędne do przeprowadzania zabiegów neurochirurgicznych. Zdarzało się, że stary mikroskop szwankował podczas operacji. Po wykonanym w maju ubiegłego roku przeglądzie warunkowo dopuszczono je użytku. Opolski szpital miał jak najszybciej naprawić jeden z opadających okularów mikroskopu.

Urządzenie wysłano do naprawy do Niemiec w sierpniu ub.r. Jego renowacja trwała trzy tygodnie. W tym czasie oddział, by nie wstrzymywać planowych operacji, musiał korzystać z wydzierżawionego sprzętu.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum