Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia | 04-12-2016 18:45

Opole: WCM otrzymał już od WOŚP sprzęt za 4 mln zł

Oddział pediatryczny Wojewódzkiego Centrum Medycznego otrzyma sprzęt medyczny zakupiony przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Szpital jako jedyny w Opolu - i jedna z 218 placówek w całym kraju - został beneficjentem 24. Finału WOŚP.

Jubileuszowy 25. finał WOŚP będzie miał miejsce 15 stycznia 2017 r. Fot. Archiwum

Jak informuje Gazeta Wyborcza, na oddział pediatrii trafią nowoczesne aparat USG, aparat holter EKG, aparat holter ABPM i pulsoksymetr. Sprzęt pojawi się w lecznicy w przyszłym roku. Natomiast 15 stycznia odbędzie się kolejny, jubileuszowy 25. finał WOŚP. Tym razem orkiestra zagra dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

WCM wielokrotnie już wspierane było przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Wartość tego wsparcia to ok. 4 mln zł. Nowoczesny sprzęt zasila nie tylko oddział pediatryczny, ale przede wszystkim oddział anestezjologii i intensywnej terapii dzieci, na który 2 lata temu trafił m.in. system monitoringu parametrów życiowych na stanowiskach dla noworodków, wart ponad milion złotych.

Oddział anestezjologii i intensywnej terapii dzieci w WCM jest jedynym takim na Opolszczyźnie, trafiają tam wszystkie najtrudniejsze przypadki z całego województwa, w tym wcześniaki z bardzo niską waga urodzeniową.

Więcej: www.opole.wyborcza.pl