Opole: 130 nowych łóżek dla Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 17 lipca 2019 12:02

Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu otrzymało blisko 130 nowoczesnych łóżek wraz szafkami dla pacjentek. Koszt inwestycji to blisko 700 tys. zł, z czego ponad 400 tys. wyłożył samorząd województwa.

Opole: 130 nowych łóżek dla Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

- Wymiana łóżek w całym szpitalu to ważna inwestycja bezpośrednio wpływająca na komfort pacjentek podczas hospitalizacji. Wszystkie łóżka zostały wymienione na nowocześniejsze i wygodniejsze. Zdecydowanie poprawiły warunki pobytu pacjentek, ponieważ są dostosowane do ich potrzeb - mówi dyrektor  Centrum Edward Puchała.

Sprzęt trafił już do wszystkich oddziałów szpitala. Nowe łóżka mają możliwość regulowania poziomu nachylenia zagłówka, wysokości położenia nóg, są wyposażone w boczne zabezpieczenia, co jest szczególnie istotne w przypadku sal, na których przebywają mamy z noworodkami. Część z nich to łóżka elektryczne, obsługiwane za pomocą pilota, w których dodatkowo można regulować ich wysokość.

W Szpitalu Ginekologiczno-Położniczym i Noworodków wchodzącym w skład Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii co roku hospitalizowanych jest ponad 11 tys. pacjentów, z czego trzy tysiące to noworodki. Szpital specjalizuje się w położnictwie oraz leczeniu schorzeń ginekologicznych i onkologicznych kobiet.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze