Onkologia: instytut z ultranowoczesnym sprzętem. Wyostrza widoczność tkanek

Autor: oprac. ML • Źródło: Rynek Zdrowia/FB NIO w Gliwicach31 grudnia 2022 09:00

Ultranowoczesny sprzęt dla Narodowego Instytutu Onkologii w Gliwicach. To zestaw do badań endoskopowych, jaki zakupiony został z funduszy Ministerstwo Zdrowia, w ramach dotacji celowej na zakupy inwestycyjne.

Onkologia: instytut z ultranowoczesnym sprzętem. Wyostrza widoczność tkanek
Na zdjęciu mgr Aneta Kordalska – pielęgniarka endoskopowa z Pracowni Endoskopowej Przychodni Przyklinicznej Instytutu.Fot. Tomasz Narodowski/FB NIO w Gliwicach
  • Pracowania Endoskopii w Przychodni Przyklinicznej Narodowego Instytutu Onkologii w Gliwicach otrzymała nowy sprzęt
  • To zestaw do badań endoskopowych, jaki zakupiony został z funduszy Ministerstwo Zdrowia, w ramach dotacji celowej na zakupy inwestycyjne
  • Nadzwyczajnie wyostrza widoczność tkanek podejrzanych o obecność zmian złośliwych, patologicznie unaczynionych; pozwala również na lepszą ocenę źródła krwawienia

Nowotwory przewodu pokarmowego

Nowy sprzęt NIO w Gliwicach to ultranowoczesny zestaw endoskopowy marki Olympus 1500, złożony z wideo - gastro- broncho- i kolonoskopu. Jest  wykorzystywany w diagnostyce schorzeń nowotworowych przewodu pokarmowego.

- Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii optycznych urządzenie to znacznie zwiększy możliwość wykrywania najmniejszych zmian w górnym i dolnym odcinku przewodu pokarmowego, co skutkuje wczesnym wychwyceniem nieprawidłowości - informuje Instytut. - Zestaw endoskopowy, wyposażony w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, posiada szereg nowych funkcji, takich jak: NBI, RDI, TXI - dzięki którym nadzwyczajnie wyostrza się widoczność tkanek podejrzanych o obecność zmian złośliwych, patologicznie unaczynionych, pozwala również na lepszą ocenę źródła krwawienia.

Jak zaznacza NIO, "w opinii dr n. med. Małgorzaty Błaszczyńskiej, specjalisty gastroenterologii z Pracowni Endoskopii Przychodni Przyklinicznej, która na co dzień przeprowadza w naszym Instytucie badania - instytut zyskał najnowocześniejszy sprzęt endoskopowy służący do wizualizacji drobnych zmian przednowotworowych, rakowych i drobnych ognisk wznów infiltracji.

- Jesteśmy przekonani, że ta nowoczesna aparatura, warta blisko 670 tys. zł będzie dużym wsparciem w diagnostyce i leczeniu onkologicznym - przyznaje NIO w Gliwicach.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum