Olsztyńskie szpitale zgłaszają się po pomoc do WOŚP

Autor: gazeta.pl/Rynek Zdrowia • • 09 stycznia 2015 13:11

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie chciałby dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy kupić w tym roku m.in. respiratory i aparaty do nieinwazyjnej wentylacji pacjentów. Pierwsze wsparcie od WOŚP placówka dostała w 1994 r.

Od tego czasu dzięki Orkiestrze jej oddziały wzbogaciły się o cystometr przepływowy, kardiomonitory, aparaty USG i rentgenowski, zestaw narzędzi laparoskopowych czy laser okulistyczny. Wartość otrzymanego dotychczas wyposażenia przekroczyła 7 mln zł.

Część podarowanych urządzeń medycznych zdążyła się przez lata już zużyć. - Sami na pewno nie kupilibyśmy tak wielu sprzętów. Nie byłoby nas na to stać - przyznaje w Gazecie Wyborczej Krystyna Piskorz-Ogórek, dyrektor szpitala.

Z kolei Poliklinika MSW z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie myśli o aparaturze do znieczulania przed radioterapią, by dzieci chore na raka nie musiały już jeździć na leczenie do Wrocławia.

Pieniądze, które w niedzielę zbierać będą wolontariusze przy okazji 23. finału WOŚP, będą w tym roku przeznaczone także na podtrzymanie wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach onkologicznych.

- Dlatego planujemy skontaktować się z Fundacją Wielkiej Orkiestry i poprosić o podarowanie nam sprzętu potrzebnego do znieczulania dzieci przed radioterapią - mówi Rafał Bezuch, rzecznik polikliniki.

Czytaj: www.gazeta.pl

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum