×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Olsztyn: szpital dziecięcy ma pracownię rezonansu magnetycznego

Autor: PAP/Rynek Zdrowia19 grudnia 2013 14:05Aktualizacja: 19 grudnia 2013 14:06

W Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie otwarto w czwartek (19 grudnia) pracownię rezonansu magnetycznego. Dotychczas dzieci, które wymagały badania takim urządzeniem, wożono do innych szpitali w mieście.

Olsztyn: szpital dziecięcy ma pracownię rezonansu magnetycznego
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Pracownia powstała kosztem 4 mln zł w oparciu o zasady partnerstwa publiczno-prywatnego we współpracy z jedną z olsztyńskich spółek. Za badania pacjentów szpitalnych będzie płacił NFZ, natomiast pozostałe osoby będą musiały same zapłacić za badania.

- Z powodu braku takiej pracowni w naszym szpitalu, konieczne było transportowanie dzieci, często w stanie ciężkim, do innej placówki - przypomniała dyrektor WSSD w Olsztynie Krystyna Piskorz-Ogórek. Dodała, że badania te były ograniczone do jednego dnia w tygodniu, co wydłużało proces diagnozowania.

- Utrudniało to również organizację pracy, ponieważ wraz z pacjentem do sąsiedniej placówki musiał jechać zespół anestezjologiczny, który znieczulał do zabiegu i transportował chorego z powrotem do szpitala - wyjaśniła dyrektor Piskorz-Ogórek.

Szpital dziecięcy w Olsztynie rocznie leczy ok. 25 tys. pacjentów, z których 20 proc. stanowią dzieci po urazach i wypadkach.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze