Olsztyn: szpital dziecięcy ma pracownię rezonansu magnetycznego
W Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie otwarto w czwartek (19 grudnia) pracownię rezonansu magnetycznego. Dotychczas dzieci, które wymagały badania takim urządzeniem, wożono do innych szpitali w mieście.

Pracownia powstała kosztem 4 mln zł w oparciu o zasady partnerstwa publiczno-prywatnego we współpracy z jedną z olsztyńskich spółek. Za badania pacjentów szpitalnych będzie płacił NFZ, natomiast pozostałe osoby będą musiały same zapłacić za badania.
- Z powodu braku takiej pracowni w naszym szpitalu, konieczne było transportowanie dzieci, często w stanie ciężkim, do innej placówki - przypomniała dyrektor WSSD w Olsztynie Krystyna Piskorz-Ogórek. Dodała, że badania te były ograniczone do jednego dnia w tygodniu, co wydłużało proces diagnozowania.
- Utrudniało to również organizację pracy, ponieważ wraz z pacjentem do sąsiedniej placówki musiał jechać zespół anestezjologiczny, który znieczulał do zabiegu i transportował chorego z powrotem do szpitala - wyjaśniła dyrektor Piskorz-Ogórek.
Szpital dziecięcy w Olsztynie rocznie leczy ok. 25 tys. pacjentów, z których 20 proc. stanowią dzieci po urazach i wypadkach.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)