Olsztyn: szpital dziecięcy dostał od przyjaciół 5 pomp infuzyjnych

Autor: KG/Rynek Zdrowia • • 10 sierpnia 2017 15:25

Przyjaciele lecznicy skupieni w Komitecie Pomocy Szpitalowi Dziecięcemu przekazali Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie sprzęt medyczny w postaci stacji dokującej wraz z 5 pompami infuzyjnymi do podawania leków dla oddziału intensywnej terapii i anestezjologii.

Olsztyn: szpital dziecięcy dostał od przyjaciół 5 pomp infuzyjnych
Z pieniędzy zebranych przez Komitet Pomocy Szpitalowi Dziecięcemu zakupiono stację dokującą wraz z 5 pompami infuzyjnymi do podawania leków dla oddziału intensywnej terapii i anestezjologii. Fot. Materiały prasowe

Jak informuje szpital, środki na zakup sprzętu - ok. 25 tys. zł - pochodzą z dorocznego balu charytatywnego, zorganizowanego w lutym przez Komitet oraz z koncertu charytatywnego Krzysztofa Daukszewicza (także zorganizowanego przez Komitet). W tym roku bal organizowany był już po raz trzynasty.

Szpital pochwalił się również Pracownią Tomografii Komputerowej Affidea. Pracownia została niedawno wyposażona w bardzo nowoczesny tomograf - Revolution EVO. Nowy aparat dostarcza obrazy o wysokiej rozdzielczości, dzięki którym można uzyskać obrazy najdrobniejszych szczegółów anatomicznych, przy odpowiednio dobranych, jak najmniejszych dawkach promieniowania, dlatego sprzęt ten jest bezpieczny dla dzieci.

Dodatkowo pracownia zyskała nową aranżację. Wnętrze jest stylizowane na podwodny świat.

- W ramach projektu ''Bajkowy Szpital'', który jest konsekwentnie realizowany w naszej placówce, kolejne miejsce zyskuje bajkowy klimat - mówi dr Krystyna Piskorz-Ogórek, dyrektor Szpitala. - Pracownia tomografii komputerowej w naszym szpitalu posiada teraz nie tylko nowoczesny aparat, ale i klimatyczny wystrój podwodnego świata. Miło i przyjemnie jest nie tylko dzieciom, ale i dorosłym. Dla dzieci to klimat szczególny, bo rozładowujący stres związany z badaniami.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum