Olsztyn: nowy rezonans magnetyczny dla pacjentów z regionu

Autor: olsztyn24.pl/Rynek Zdrowia • • 19 stycznia 2018 10:01

Od czwartku (17 stycznia) pacjenci z województwa warmińsko-mazurskiego mogą korzystać z nowoczesnego rezonansu magnetycznego w olsztyńskim Centrum Diagnostycznym Affidea. Placówka zlokalizowana jest na terenie Miejskiego Szpitala Zespolonego w Olsztynie.

Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Badania są przeprowadzane przy użyciu 1,5-teslowego rezonansu magnetycznego Optima MR450w 1.5T z systemem Gem Suite. Nowy aparat w olsztyńskiej placówce wyposażony jest w szeroki, jasno oświetlony tunel oraz umożliwia położenie pacjenta do badania w pozycji „stopy do przodu”. Pozwala to na bezstresową diagnostykę stanu zdrowia.

Dodatkowo w urządzeniu zastosowana została technologia ograniczenia emisji hałasu (Acoustic Reduction Technology, ART) - podczas przeprowadzania badań mózgu, kręgosłupa i układu mięśniowo-szkieletowego bez pogorszenia jakości obrazu. Technologia ta pozwala na zmniejszenie hałasu emitowanego w trakcie badania. Nowoczesna technologia zastosowana w aparacie daje możliwość obrazowania większego obszaru anatomicznego przy mniejszej liczbie skanów.

Więcej: www.olsztyn24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum