Oddział kardiologiczny szpitala w Radomiu otrzyma sprzęt dzięki wsparciu z UE

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 09 marca 2018 18:28

Radomski Szpital Specjalistyczny kupi nową aparaturę i sprzęt medyczny na oddział kardiologii. Wartość zakupów to prawie 2 mln zł, z czego 1,5 mln zł stanowić będzie dofinansowanie z funduszy UE. W piątek (9 marca) w Radomiu podpisano umowę w tej sprawie.

Pieniądze przeznaczone zostaną m.in. na zakup sprzętu wykorzystywanego do diagnostyki i leczenia chorób układu krążenia. Fot. archiwum

Pieniądze przeznaczone zostaną m.in. na zakup sprzętu wykorzystywanego do diagnostyki i leczenia chorób układu krążenia. Chodzi m.in. o zabiegi implantacji oraz diagnostyki zaburzeń rytmu, niewydolności serca i innych chorób kardiologicznych. Radomski szpital wzbogaci się m.in. o nowoczesny cyfrowy aparat RTG, echokardiograf obrazujący układ krążenia w wymiarze 4D i systemy monitorowania pracy serca metodą Holtera.

- Konsekwentnie zmieniamy nasze miasto i cieszę się, że te zmiany są odczuwalne w sferze poprawy bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców Radomia - podkreślił prezydent miasta Radosław Witkowski, podczas uroczystości podpisania umowy dot. dotacji unijnej przyznawanej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Oddział kardiologiczny liczy 46 łóżek, w tym 10 intensywnego nadzoru kardiologicznego. Rocznie jest tutaj hospitalizowanych około 3 tys. pacjentów.

Jak podkreślił członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Rafał Rajkowski, nie jest to ostatni zakup radomskiego szpitala, który zostanie sfinansowany z pieniędzy unijnych.

- Mamy kolejny wniosek na ponad 11 mln zł, który dotyczy przebudowy centralnej sterylizatorni, remontów poradni specjalistycznych i zakupu nowoczesnej aparatury na inne oddziały szpitalne - poinformował wiceprezydent Radomia Jerzy Zawodnik. Dodał, że szpital przy ul. Tochtermana będzie starał się także o unijne wsparcie na termomodernizację budynków szpitalnych.

Kilka miesięcy temu szpital podpisał także umowę na wdrożenia tzw. systemu e-usług, który ma znacznie usprawnić obsługę pacjentów. To projekt o wartości prawie 11,5 mln zł, z czego blisko 9 mln zł stanowi wsparcie z funduszy UE.

PAP -  Ilona Pecka

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum