Od dziś szpital kliniczny zawiesza mammografię. Pracownia będzie nieczynna do końca lutego

Autor: oprac. JKB • Źródło: RMF FM, Rynek Zdrowia28 listopada 2022 10:00

Od 28 listopada pracownia mammografii w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym Nr 2 w Szczecinie będzie nieczynna. Powodem jest remont.

Od dziś szpital kliniczny zawiesza mammografię. Pracownia będzie nieczynna do końca lutego
Pracownia mammograficzna została zawieszona na kwartał. Fot. AdobeStock
  • Szpital na Pomorzanach czasowo zawiesza działalność pracowni mammografii. Badania są wstrzymane od 28 listopada
  • Powodem jest remont pomieszczeń i oczekiwanie na nowoczesną aparaturę mammograficzną
  • Zakończenie prac planowane jest na koniec lutego 2023 roku - poinformował Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 2 w Szczecinie

Szpital kliniczny zawiesza mammografię. Pracownia będzie nieczynna przez kwartał

- Z powodu konieczności przeprowadzenia prac remontowych, zawiązanych z wymianą aparatu mammograficznego, w Pracowni Mammografii SPSK-2 od 28 listopada wykonywanie badań mammograficznych będzie niemożliwe. Zakończenie prac remontowych planowane jest na koniec lutego 2023 roku - poinformował Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 2 w Szczecinie.

Przedstawiciele placówki przypominają, że "chcąc zapewnić realizację badań zarejestrowanych wcześniej pacjentek, wydłużono czas pracy pracowni w terminie do 28 listopada".

- Wszystkie zaplanowane badania zostaną wykonane. Pacjentki zgłaszające się na badania profilaktyczne mają proponowane inne terminy wykonania badań. Trwa telefoniczne kontaktowanie się z pacjentkami - informuje lecznica.

Kontakt z placówką, w celu umówienia badań w późniejszym terminie jest możliwy pod nr telefonu 91 466 11 79 lub mailowo: mammografia@spsk2-szczecin.pl.

- Rejestracja pracowni pracuje bez zmian – rejestracja na badania oraz odbiór wyników jest możliwy  każdego dnia, w godz. 7.30-14.30, w tym samym miejscu – bud. F, parter, przejście przez Izbę Przyjęć Chirurgiczną - dodają przedstawiciele szpitala.

Jak zapowiadają po remoncie pracownia wyposażona zostanie w najnowszej generacji mammograf, gwarantujący bardzo wysoką jakość wykonywanych badań diagnostycznych.

- Umożliwi również wykonywanie specjalistycznych badań z użyciem tomosyntezy oraz mammografii spektralnej. Tomosynteza to metoda badania piersi umożliwiająca warstwowe obrazowanie piersi. Mammografia spektralna to badanie z użyciem środka kontrastowego, służące pogłębieniu diagnostyki w wybranych przypadkach - zapowiadają.Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze