Od 1 stycznia zmiany w wyrobach medycznych. Mają usprawnić proces zawierania umów

Autor: oprac. JPP • Źródło: Narodowy Fundusz Zdrowia04 grudnia 2022 07:00

NFZ wprowadza zmiany w warunkach zawierania i realizacji umów na zaopatrzenie w wyroby medyczne. Zmiany mają usprawnić proces.

Od 1 stycznia zmiany w wyrobach medycznych. Mają usprawnić proces zawierania umów
Od 1 stycznia zmiany w wyrobach medycznych. Mają usprawnić proces zawierania umów Fot. Shutterstock

 

Od 1 stycznia zmiany w wyrobach medycznych. Mają usprawnić proces zawierania umów

2 grudnia na stronach Narodowego Funduszu Zdrowia opublikowano nowelizację zarządzenia w sprawie warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju świadczeń zaopatrzenie w wyroby medyczne. Zarządzenie wchodzi w życie 1 stycznia 2023 r.

- Wprowadzane zmiany mają na celu ograniczenie liczby składanych przez świadczeniodawców dokumentów na etapie zawierania umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju zaopatrzenie w wyroby medyczne - informuje NFZ.

Fundusz przypomina, że dotychczas świadczeniodawca "miał obowiązek wykazywania w formularzu wniosku szczegółowych informacji o zestawie asortymentu zawierającego pełny wykaz zestawu produktów handlowych, co generowało konieczność drukowania oraz podpisywania bardzo obszernych wniosków ofertowych".

- Wprowadzone rozwiązanie usprawni proces zawierania umów o udzielanie świadczeń w rodzaju zaopatrzenie w wyroby medyczne, jak również aneksowania obowiązujących umów, poprzez wskazanie przez świadczeniodawcę informacji o zamieszczonym na Portalu numerze ID zestawu produktów handlowych, bez konieczności wydruku szczegółowych danych o zgłoszonym asortymencie - czytamy w uzasadnieniu.

Wobec powyższego zmianie uległ załącznik nr 1 do umowy „Harmonogram – zasoby”, w którym część dotyczącą asortymentu zastąpiono sekcją „IV. Zestaw produktów handlowych”, zawierającą poniższy zakres danych:

  • - miesiąc obowiązywania,
  • - Id zestawu produktów handlowych,
  • - wersja zestawu,
  • - status.
  • - Ponadto, dodano załącznik nr 2a określający wzór składanego przez wnioskodawcę oświadczenie o zamieszczonym na Portalu numerze ID zestawu produktów handlowych oraz wersji zestawu - dodaje NFZ.


Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze