Noże cybernetyczne w szpitalu. Lepsze możliwości leczenia raka mózgu, płuc i prostaty

Autor: oprac. SzB • Źródło: mat. prasowe, Rynek Zdrowia04 lipca 2022 12:00

Dwa noże cybernetyczne mają służyć pacjentom w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym. Sprzęt będzie wykorzystywany w leczeniu nowotworów mózgu, płuc oraz prostaty.

Noże cybernetyczne w szpitalu. Lepsze możliwości leczenia raka mózgu, płuc i prostaty
Noże cybernetyczne w szpitalu. To lepsze możliwości leczenia pacjentów onkologicznych. Fot. mat. prasowe
  • Wielkopolskie Centrum Onkologii ma już w swoich zasobach dwa noże cybernetyczne, które wpłyną na lepsze możliwości leczenia pacjentów onkologicznych
  • Wszystko dzięki wykorzystaniu wysokoenergetycznego promieniowania jonizującego w leczeniu bardzo małych i często nieoperacyjnych zmian nowotworowych
  • - Naszym celem jest zapewnienie mieszkańcom regionu dostępu do efektywnego leczenia przy jednoczesnym wspieraniu rozwoju placówek medycznych, realizujących najnowocześniejsze świadczenia medyczne - wyjaśnia Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego 

Noże cybernetyczne. To lepsze możliwości leczenia pacjentów onkologicznych

Wielkopolskie Centrum Onkologii ma już w swoich zasobach dwa noże cybernetyczne, które wpłyną na lepsze możliwości leczenia pacjentów onkologicznych

Akcelerator CyberKnife jest urządzeniem przeznaczonym do leczenia osób z wykorzystaniem wysokoenergetycznego promieniowania jonizującego bardzo małych i często nieoperacyjnych zmian nowotworowych.

Urządzenie umożliwia leczenie z dokładnością do dziesiątych części milimetra.

System CyberKnife jest zbudowany z precyzyjnego robota, na ramieniu którego zainstalowany jest akcelerator, oraz stołu. Urządzenie składa się także z unikatowego systemu, umożlwiającego synchronizację leczenia z oddechem pacjenta.

Nowoczesny akcelerator do radioterapii został sfinansowany w większości z budżetu województwa wielkopolskiego, podobnie jak przebudowa pomieszczeń Zakładu Radioterapii w WCO. Koszt zakupu akceleratora wyniósł około 33 milionów złotych.

"Zaawansowane instrumentarium w terapii precyzyjnymi i skutecznymi urządzeniami"

- Naszym celem jest zapewnienie mieszkańcom regionu dostępu do efektywnego leczenia przy jednoczesnym wspieraniu rozwoju placówek medycznych, realizujących najnowocześniejsze świadczenia medyczne -  wyjaśnia Marek Woźniak, marszałek województwa. 

Woźniak dodał także, że przyjęta strategia ma na celu m.in.
wyposażanie WCO w nowoczesny sprzęt onkologiczny, aby móc efektywnie
leczyć pacjentów.

W związku z tym w ciągu ostatnich dziesięciu lat samorząd województwa przekazał na inwestycje w Wielkopolskim Centrum Onkologii ponad 140 milionów złotych.

- Jeśli mamy wspaniałą kadrę, która świadczy opiekę medyczną
nad pacjentami zagrożonymi chorobami nowotworowymi, to muszą oni
posiadać zaawansowane instrumentarium w terapii precyzyjnymi i
skutecznymi urządzeniami - dodał Woźniak. 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum