Nowy szpital ma już na koncie 100 operacji na chirurgii ogólnej

Autor: oprac. KM • Źródło: WIM, Rynek Zdrowia15 marca 2022 15:15

Oddział chirurgii ogólnej szpitala w Legionowie przeprowadził już 100 operacji, choć funkcjonuje dopiero dwa miesiące. Kierownik oddziału dr Rafał Marszałek podkreśla, że zainteresowanie pacjentów ośrodkiem jest ogromne.

Nowy szpital ma już na koncie 100 operacji na chirurgii ogólnej
Blok operacyjny w nowo otwartym szpitalu Wojskowego Instytutu Medycznego w Legionowie fot. PAP/Paweł Supernak
  • Oddział chirurgii ogólnej legionowskiego szpitala przez blisko dwa miesiące funkcjonowania przeprowadził 100 operacji
  • Jak poinformował szpital, kolejka chorych do planowych operacji wydłuża się i rośnie ogólne zainteresowanie placówką
  • W ocenie kierownika oddziału chirurgii ogólnej dra n. med. Rafała Marszałka jest to w dużej mierze spowodowane potrzebami rynku usług medycznych w regionie

100 operacji w ciągu dwóch miesięcy w szpitalu w Legionowie

Dwa miesiące funkcjonowania i 100 operacji - to bilans oddziału chirurgii ogólnej legionowskiego szpitala. Wśród powodów, dla których legionowski szpital cieszy się taką popularnością, kierownik oddziału wymienia potrzeby usług medycznych w regionie i ograniczoną dostępność do niektórych placówek. Setna operacja przeprowadzona na oddziale chirurgii ogólnej miała miejsce 14 marca.

Operacji towarzyszyło przemówienie dyrektora Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie prof. Grzegorza Gieleraka, który podkreślił, że szpital "pozytywnie wpisuje się w potrzeby zdrowotne lokalnej społeczności", zarówno jeśli chodzi o liczbę interwencji na poziomie izby przyjęć i każdego oddziału.

- Macie za sobą najtrudniejszy okres, początek pracy jest zawsze najtrudniejszy i zdaliście ten egzamin na ocenę bardzo dobrą. Cieszę się, że na waszych twarzach gości uśmiech, cieszę się, że atmosfera pracy jaką tutaj zbudowaliście może być wzorem do naśladowania, jak tego typu podmioty powinny funkcjonować, tak aby właściwie spełniać swoją społeczną misję - zaznaczył cytowany w komunikacie prasowym na stronie WIM prof. Grzegorz Gielerak.

W nowym szpitalu pełen przekrój pacjentów

Wśród chorych, którzy zgłaszają się do ośrodka, kierownik oddziału dr Rafał Marszałek wymienił pacjentów z kamicą pęcherzyka żółciowego, przepuklinami brzusznymi czy chorobami tarczycy. Podkreślił, że legionowski szpital jest jednym z nielicznych ośrodków w regionie, w którym przeprowadzane są operacje przytarczyc.

Szpital pełni całodobowy ostry dyżur. Jest to znaczne usprawnienie dla mieszkańców całego powiatu legionowskiego. Teraz mogą uzyskać pomoc w zakresie chirurgii ogólnej bez konieczności transportu do innych placówek.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum