Nowoczesne respiratory trafiły do szpitala im. Biegańskiego w Łodzi

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 03 kwietnia 2020 07:15

Siedem nowoczesnych respiratorów trafiło w czwartek (2 kwietnia) do szpitala im. Biegańskiego w Łodzi. Urządzenia zostały przekazane na wniosek marszałka województwa łódzkiego Grzegorza Schreibera z rezerw rządowych - poinformowała rzeczniczka marszałka Magdalena Kamińska.

Fot. Shutterstock (zdj. ilustracyjne)

- Do szpitala im. Biegańskiego trafiło siedem nowych respiratorów, które udało mi się pozyskać z rezerw rządowych. Jestem przekonany, że odebrane przez dyrektora szpitala respiratory od zaraz będą służyły w walce o życie pacjentów" - powiedział marszałek.

Przypomniał też, że również 40 szpitali i innych placówek leczniczych z województwa łódzkiego dostało z Agencji Rezerw Materiałowych oraz od wojewody łódzkiego środki ochrony indywidualnej.

Do placówek trafiły m.in. kombinezony ochrony biologicznej, gogle ochronne, maski medyczne. W czwartek dostarczono też ponad 900 pięciolitrowych baniaków płynu do dezynfekcji.

Jak informowało wcześniej biuro prasowe wojewody, na walkę z koronawirusem w województwie łódzkim przeznaczono z zasobów Agencji Rezerw Materiałowych oraz wojewody łódzkiego: 16 tys. półmasek, 8,4 tys. kombinezonów, 2,5 tys. gogli ochronnych, 2,5 tys. osłon na buty, 110 tys. rękawic, 212 tys. maseczek chirurgicznych.

Dodatkowo szpital jednoimienny zakaźny w Zgierzu otrzymuje zaopatrzenie bezpośrednio z Agencji Rezerw Materiałowych. 

PAP - Jacek Walczak

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum