Nowoczesna pracownia diagnostyki obrazowej w szpitalu w Mikołowie

Autor: oprac. JKB • Źródło: Mat. prasowe, Rynek Zdrowia09 grudnia 2021 12:57

W szpitalu Św. Józefa w Mikołowie powstanie nowoczesna pracownia diagnostyki obrazowej. Pracownia zostanie wyposażona m.in. w wysokiej klasy tomograf komputerowy.

Nowoczesna pracownia diagnostyki obrazowej w szpitalu w Mikołowie
W szpitalu św. Józefa będzie nowoczesna pracownia. Fot. Mat. prasowe
  • 8 grudnia szpital Św. Józefa w Mikołowie podpisał umowę, dzięki której już wkrótce w placówce zostanie zainstalowany nowoczesny tomograf komputerowy
  • Aparat zapewni najwyższą jakość badań, przy jednoczesnym bezpieczeństwie pacjenta, ponieważ korzysta z minimalnej dawki promieniowania
  • Dzięki specjalistycznej diagnostyce obrazowej pacjenci z powiatu mikołowskiego i ościennych będą mogli w pełni korzystać ze skutecznej terapii

Nowoczesny sprzęt specjalistyczny w Mikołowie

8 grudnia Szpital Św. Józefa podpisał umowę, dzięki której już niedługo w Mikołowie zainstalowany zostanie jeden z najnowocześniejszych tomografów komputerowych.

Sprzęt to 128 warstwowy aparat NeuViz 128 marki NeuSoft. Zapewni on najwyższą jakość badań przy zapewnieniu maksymalnego bezpieczeństwa pacjenta, ponieważ wykorzystuje minimalną dawkę promieniowania rentgenowskiego przy zachowaniu wysokiej jakości obrazowania.

Oprócz tego aparat jest wyposażony m. in. w nowoczesne oprogramowanie do analizy guzów i zmian chorobowych, badań serca czy wirtualnej kolonoskopii, co pozwala na wszechstronne zastosowanie kliniczne. W pracowni pojawi się także nowy, w pełni cyfrowy, całkowicie zautomatyzowany rentgen.

Przewidziane jest również wyposażenie bloku operacyjnego w cyfrowe, śródoperacyjne ramię C do zabiegów ortopedycznych i chirurgii ogólnej. Docelowo w szpitalu ma powstać także pracownia rezonansu magnetycznego.  

Sprawdź: NFZ określił jakie warunki musi spełniać szpital, żeby leczyć pacjentów onkologicznych

Choroba Alzheimera. Wyniki badań: "Można spowolnić spadek funkcji poznawczych"

Pełna diagnostyka dla pacjentów

Jak czytamy w informacji prasowej nowoczesna diagnostyka obrazowa pacjentów jest jednym z priorytetów działalności leczniczej mikołowskiej placówki. Z kolei profesjonalne badanie pozwolą na wdrożenie natychmiastowego leczenia i zastosowanie odpowiedniej, skutecznej terapii dla pacjentów powiatu mikołowskiego i ościennych.

 – Uruchomienie Pracowni Diagnostyki Obrazowej w Szpitalu św. Józefa w Mikołowie przy ul. Okrzei 27 jest bardzo ważnym wydarzeniem dla szpitala i stanowi jeden z priorytetów działalności leczniczej szpitala. Bardzo się cieszę, że nasz szpital wzbogaci się o nowe urządzenia. Wiemy, że nowy sprzęt, to nowe możliwości i szansa na świadczenie większej ilości usług umożliwiających realizację świadczeń zdrowotnych dla pacjentów w każdym wieku - wyjaśniła prezes szpitala Św. Józefa Iwona Łobejko.

Dzięki badaniom obrazowym, już na wczesnym etapie, można rozpoznać zakażenie COVID-19. Na zdjęciach widoczne są charakterystyczne zmiany w płucach, nawet u zakażonych pacjentów, którzy mają niezbyt nasilone objawy.

Przeczytaj: 7 tys. respiratorów i 25 tomografów komputerowych dla szpitali w pandemii z RARS

Projekt zarządzenia NFZ ws. KOS-Zawał. Nowe regulacje dla kar umownych

Kto jest dostawcą sprzętu?

Placówka - jak czytamy w komunikacie - otrzyma sprzęt wysokiej klasy od Althea Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Mikołowie.

- Priorytetem było dla nas zbudowanie nowoczesnej pracowni diagnostyki obrazowej w naszym mieście. Althea działa na terenie całej Polski i Europy, ale możliwość współpracy ze szpitalem w Mikołowie jest dla nas niezwykle ważna. Bliska odległość naszych spółek umożliwi mieszkańcom Mikołowa nieprzerwaną diagnostykę na najwyższym europejskim poziomie - podkreślił Patrik di Saverio, prezes spółki Althea.

Warto dodać, że mikołowska firma, dostawca urządzeń diagnostyki obrazowej należy do międzynarodowej grupy Althea – największego na świecie niezależnego dostawcy usług serwisowych sprzętu medycznego. W okresie pandemii dostarczyła m.in. do Szpitala Śląskiego w Cieszynie jedną z pierwszych w Polsce covidowych pracowni diagnostyki obrazowej wykonaną w systemie modułowym.

Zobacz też: Obowiązkowe testy na koronawirusa w zakładach pracy. Kraska podał szczegóły projektu

Sejmowa Komisja Zdrowia przyjęła projekt ustawy o Funduszu Kompensacyjnym

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum