Nowe zarządzenie NFZ w sprawie zaopatrzenia w wyroby medyczne

Autor: oprac. JPP • Źródło: Narodowy Fundusz Zdrowia15 marca 2022 07:07

Na stronach Narodowego Funduszu Zdrowia opublikowano nowe zarządzenie prezesa NFZ w sprawie warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju świadczeń zaopatrzenie w wyroby medyczne.

Nowe zarządzenie NFZ w sprawie zaopatrzenia w wyroby medyczne
Wyroby medyczne to m.in. wózki inwalidzkie Fot. Shutterstock
  • Na stronach Narodowego Funduszu Zdrowia 4 marca opublikowano nowe zarządzenie prezesa NFZ
  • Dotyczy warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju świadczeń zaopatrzenie w wyroby medyczne
  • Zarządzenie weszło w życie z dniem następującym po dniu podpisania

Nowe zarządzenie NFZ w sprawie zaopatrzenia w wyroby medyczne

Na stronach Narodowego Funduszu Zdrowia opublikowano nowe zarządzenie prezesa NFZ w sprawie warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju świadczeń zaopatrzenie w wyroby medyczne.

Jak podkreśla Fundusz poprzednie zarządzenie w tej sprawie z 1 października 2019 traci moc obowiązującą z dniem wejścia nowych przepisów.

- Konieczność wydania zarządzenia wynika z wejścia w życie przepisów rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 29 grudnia 2021 r. w sprawie zlecenia na zaopatrzenie w wyroby medyczne oraz zlecenia naprawy wyrobu medycznego, które zostało wydane w związku z postanowieniami ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu zapewnienia w okresie ogłoszenia stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii kadr medycznych - czytamy w uzasadnieniu.

Jak przypomina NFZ. zmiana wprowadzona ww. ustawą obejmowała doszczegółowienie określenia wzoru zlecenia na zaopatrzenie oraz wzoru zlecenia naprawy w postaci papierowej.

- Ponadto uporządkowano strukturę zarządzenia oraz wprowadzono zmiany o charakterze porządkowym polegające m.in. na aktualizacji metryk aktów prawnych - wskazano.

Zarządzenie prezesa NFZ wraz z załącznikami znajduje się TU 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum