Nowa Sól zbiera na tomograf komputerowy

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 07 marca 2019 07:30

Wielospecjalistyczny Szpital SP ZOZ w Nowej Soli potrzebuje nowego tomografu. Stary jest mocno wyeksploatowany, zakup nowego to wydatek 5-6 mln zł. W mieście zawiązał się komitet społeczny Razem dla Tomografu. Ruszyła zbiórka pieniędzy w sieci.

Nowa Sól zbiera na tomograf komputerowy
Przekazanie pieniędzy na zakup nowego tomografu zadeklarowały m.in. powiat i kilka gmin powiatu nowosolskiego, ale to za mało. Fot. Archiwum

Obecny tomograf ma za sobą sporo awarii. Teraz pracuje na wypożyczonym generatorze za 100 tys. zł. Szpital nie ma pieniędzy na nowy tomograf. Przed nim duże inwestycje - nowy blok operacyjny i remont kotłowni za łącznie ponad 40 mln zł - podaje Gazeta Wyborcxa.

Przekazanie pieniędzy na zakup nowego tomografu zadeklarowały m.in. powiat i kilka gmin powiatu nowosolskiego: Bytom Odrzański 20 tys. zł, Kolsko 12,5 tys., Otyń 25 tys., miasto Nowa Sól 175 tys. i powiat nowosolski 150 tys. Cztery gminy nie przystały na propozycję starostwa w sprawie zrzutki na tomograf.

Zawiązał się komitet społeczny Razem dla Tomografu. - Brakuje porozumienia wśród włodarzy, jest potrzeba uzbierania pieniędzy, dlatego zawiązaliśmy komitet. Tomograf jest potrzebny dla całej lokalnej społeczności, nie tylko dla nowosolan - mówi na łamach Gazety Jarosław Intek, radny powiatu nowosolskiego, członek komitetu.

Więcej: zielonagora.wyborcza.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum