NFZ: kolejki do refundacji wyrobów medycznych dla niepełnosprawnych

Autor: Rzeczpospolita/Rynek Zdrowia • • 02 listopada 2010 13:13

Niektóre oddziały NFZ zaczęły wprowadzać ograniczenia przy potwierdzaniu zleceń na refundację lub zwrot kosztów wydatków na środki ortopedyczne i materiały pomocnicze dla osób niepełnosprawnych.

NFZ: kolejki do refundacji wyrobów medycznych dla niepełnosprawnych

Do tej pory potwierdzanie zleceń na przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze prowadzone było przez NFZ na bieżąco, bo zlecenia na sprzęt rehabilitacyjny i środki pomocnicze traktowane były tak jak recepty, tj. chory potwierdzał je i mógł otrzymać dopłatę ‒ informuje Rzeczpospolita. 

W przeszłości zdarzało się już, że poszczególne oddziały NFZ wprowadzały listy oczekujących na potwierdzenie i realizację zleceń. Tym razem jednak – według dziennika – skala ograniczeń wprowadzanych przez poszczególne oddziały NFZ jest dużo poważniejsza. Ograniczenia w potwierdzeniach wprowadziły m.in. oddziały NFZ w Kujawsko-Pomorskiem, w Małopolsce i na Lubelszczyźnie. 

Rzecznik prasowy NFZ Andrzej Troszyński, uspokaja i przekazuje, że problemy z zaopatrzeniem dotyczą tylko kilku regionów.

– Przedmioty codziennego użytku, takie jak pieluchomajtki czy pompy infuzyjne, wydawane są bezzwłocznie, bez kolejki – powiedział gazecie. 

W opinii rzecznika NFZ zaopatrzenie osób niepełnosprawnych w środki ortopedyczne i materiały pomocnicze w skali kraju poprawia się z roku na rok. 

Więcej: www.rp.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum