Mobilna sala operacyjna na Stadionie Narodowym. "Nowy wymiar robotyki"

Autor: oprac. KK • Źródło: materiały prasowe15 stycznia 2023 11:49

W dniach 12-13 stycznia na błoniach Stadionu Narodowego zagościł Hugo Truck. Jest to mobilna treningowa sala operacyjna z robotem HUGO RAS.

 

Nowy wymiar robotyki 

HUGO RAS (Robotic Assisted Surgery) ma stanowić nowy wymiar robotyki. Jest mobilny, a zatem można go przemieszczać pomiędzy salami operacyjnymi.

Ten wielofunkcyjny robot do małoinwazyjnej chirurgii z asystą robotyczną może być wykorzystywany, m.in., w chirurgii kolorektalnej, urologii i ginekologii.

- Techniki robotyczne przyczyniają się do tego, że pacjenta w krótkim czasie możemy przywrócić do zdrowia. Robotyka precyzyjnie prowadzi chirurga, skraca czas pobytu pacjenta w szpitalu i czas rekonwalescencji. Pacjent po operacji laparoskopowej albo robotycznej wraca do pracy dużo szybciej niż po operacji klasycznej. W dziedzinie onkologii to przełom, jeżeli chodzi o dokładność - mówi cytowany w informacji prasowej prof. dr hab. n. med. Mariusz Bidziński, kierownik Kliniki Ginekologii Onkologicznej, Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie, konsultant krajowy w dziedzinie ginekologii onkologicznej.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum