Minister zdrowia o liczbie łóżek covidowych i respiratorów

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 10 października 2020 15:03

Poleciłem Agencji Rezerw Materiałowych wydanie kolejnych 300 respiratorów do szpitali i 264 kardiomonitorów - powiedział w sobotę (10 października) na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski. Dodał też, że na bieżąco powiększana jest liczba łózek szpitalnych dla chorych na COVID-19.

Minister zdrowia o liczbie łóżek covidowych i respiratorów
Minister NIedzielski: wojewodowie zadeklarowali, że mają do dyspozycji 11 tys. łóżek covidowych, zajętych jest obecnie ponad 4,5 tys. Fot. TT/KPRM, Adam Guz

Minister zaznaczył, że przygotowywane są różne scenariusze, również eskalacji epidemii i dlatego trwa zwiększanie liczby łóżek szpitalnych dla osób z COVID-19. Zaznaczył, że wojewodowie zadeklarowali, że mają do dyspozycji 11 tys. łóżek szpitalnych, zajętych jest obecnie ponad 4,5 tys.

- Będziemy pracowali nad tym, by w ciągu najbliższych dni powiększyć to o 2 tys. To samo dzieje się z respiratorami. Ta liczba na początku tygodnia oscylowała w okolicach 800, w tej chwili przekroczyła 900 - wyjaśnił.

Minister poinformował też, że polecił Agencji Rezerw Materiałowych wydać szpitalom kolejne 300 respiratorów i 264 kardiomonitorów. 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum