Mielec: szpital inwestuje w porodówkę

Autor: Nowiny 24/Rynek Zdrowia • • 25 listopada 2009 13:25

Respirator noworodkowy, inkubator, kardiomonitor, ginekologiczne USG, aparaty KTG imonitor płodu kupi Szpital Powiatowy im. Edmunda Biernackiego w Mielcu.

Lecznica doposaży się w sprzęt za pieniądze z UE.

Placówka w Mielcu przygotowuje się także do odbierania porodów w wodzie. Wkrótce w przebudowanej sali do porodów rodzinnych pojawi się specjalna wanna. 

– Ostatnio rodzi się dużo wcześniaków oraz dzieci wymagających np. respiratora. Sprzęt, którym dysponujemy, jest dość wysłużony – nie ukrywa w rozmowie z Nowinami 24 Anna Klecha, ordynator oddziału noworodkowego.

W szpitalu powstał zatem program rozwoju ginekologii, położnictwa i neonatologii. Na jego realizację placówka może dostać 1,3 mln zł unijnego dofinansowania. Ale sam szpital musi zdobyć 400 tys. zł. Wsparcie zadeklarowało starostwo.

– NFZ płaci tyle samo za poród siłami natury jak i za cesarskie cięcie. Unowocześnienia nie sprawią, że za poród Fundusz więcej zapłaci. Ale liczymy, że trafi do nas więcej pacjentek, ponieważ zaproponujemy im większe bezpieczeństwo i komfort pobytu – przyznaje Marek Pająk, ordynator oddziału ginekologiczno-położniczego.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum