Mielec: nowy samochód dla dializowanych

Autor: adu/Rynek Zdrowia • • 02 lipca 2010 12:30

Kolumna transportu szpitalnego Szpitala Powiatowego wzbogaciła się o nowy samochód dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Jak mówi Leszek Kołacz, dyrektor szpitala, wszystkie pojazdy do przewozu pacjentów stacji dializ są nowe, w dobrym stanie, przystosowane do potrzeb chorych.

– Oczywiście można przewozić pacjentów dużo łatwiej i taniej, ale nie w tym rzecz, żeby robić wszystko, aby wykorzystać np. stare polonezy. Chodzi o to, żeby chory czuł się pewnie, jeździł wygodnie, bezpiecznie, żeby nie przysparzać mu dodatkowych problemów.

Dwa najstarsze auta mają trzy lata, jedno rok, a teraz tabor został uzupełniony o najnowszy nabytek, który służy zaledwie od kilku dni.

– To 9-miejscowy volkswagen transporter, najnowszy model na rynku, wyprodukowany w 2010 roku. Jest specjalnie przedłużony i wyposażony tak, aby mogli nim wygodnie podróżować chorzy w różnym stanie. Samochód spełnia normę Euro5, co oznacza, że jest ekologiczny, wytwarza „czyste” spaliny – tłumaczy Tadeusz Piekarski, kierowca z kolumny transportu mieleckiego szpitala.

Kosztował 150 tys. zł. Jest ekologiczny i nowoczesny. Został kupiony dzięki wsparciu starostwa powiatowego, które dofinansowało zakup w 70 proc. Pozostałe 30 proc. zapewnił PFRON w Rzeszowie.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum