Mielec: ZPORR sfinansował zakup sprzętu medycznego

Autor: Aneta Dyka-Urbańska/Rynek Zdrowia • • 23 kwietnia 2009 07:40

Szpital Powiatowy im. E. Biernackiego w Mielcu dostał ponad 681 tys. zł unijnej dotacji. O dofinansowanie projektu wystąpił w 2005 r.

Mielec: ZPORR sfinansował zakup sprzętu medycznego
Krystyna Holewa, pielęgniarka oddziałowa z Oddziału Dermatologii, prezentuje kabinę do fototerapii, która służy do leczenia m.in. łuszczycy i bielactwa. Jest bardzo nowoczesnym sprzętem, pozwalającym na korzystanie z różnych zakresów promieniowania UV, głównie UVB311, oraz terapię PUVA. Urządzenie jest sterowane komputerowo, prowadzi zapis toku leczenia w kabinie.

Wówczas jednak nie udało się go zrealizować z unijnych pieniędzy, więc szpital zaczął gromadzić sprzęt samodzielnie. W 2008 r., w kolejnym rozdaniu unijnych funduszy, okazało się jednak, że mieleckiemu szpitalowi zakupy te zostaną zrefinansowane.

W szpitalu cieszą się ze zwrotu kosztów m.in. urologicznego toru wizyjnego czy EEG. Dyrekcja placówki nie kryje, że fakt, iż udało się skorzystać z unijnego Zintegrowanego Programu Rozwoju Regionalnego, to powód do dużego zadowolenia.

– Przy tej okazji naprawdę mamy komu dziękować. Ideę wyposażania szpitala w nowoczesny sprzęt przybliżyliśmy senatorowi Władysławowi Ortylowi, który ocenił ją jako niezwykle korzystną dla społeczności. Bardzo nam pomógł, przekazując wielu środowiskom, m.in. w stolicy województwa, informację o tym, jak wygląda nasz szpital, do czego zmierzamy i jak ważne jest dla naszych pacjentów oraz personelu medycznego kupowanie dobrego sprzętu medycznego – mówi Leszek Kołacz, dyrektor mieleckiego szpitala. – Po kilku kontrolach pozytywnie ocenił nas Urząd Wojewódzki, po czym decyzję o przyznaniu nam pieniędzy podjął Urząd Marszałkowski.

Ponad 681 tys. zł, to zwrot wydatków m.in. na aparat do znieczulenia, kardiomonitory czy kabinę do fototerapii. W sumie na liście sprzętu uwzględnionego w projekcie znalazło się ponad 20 aparatów, urządzeń i instrumentów medycznych.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum