Międzyrzec Podlaski: szpital z nowym tomografem. Pierwsze badania w czerwcu

Autor: Podlasiak/Rynek Zdrowia • • 28 maja 2019 10:27

Do końca czerwca w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Międzyrzecu Podlaskim oddany zostanie do użytku nowoczesny tomograf komputerowy. Wartość inwestycji wyniosła ok. 1,4 mln zł.

Międzyrzec Podlaski: szpital z nowym tomografem. Pierwsze badania w czerwcu
Przewidywany termin uruchomienia tomografu to koniec czerwca Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Szpital Powiatowy w Międzyrzecu Podlaskim to jedna z ostatnich w województwie lecznic bez tomografu komputerowego, ale wkrótce sytuacja się zmieni. Jak wyjaśnia zastępca dyrektora SPZOZ ds. medycznych Romuald Pietrosiuk, przewidywany termin uruchomienia tomografu to koniec czerwca. Obecnie trwa etap montażu i kalibracji urządzenia - informuje serwis podlasiak.info.pl

Dwa główne elementy, tj. stół dla pacjenta oraz skaner, już zostały zamontowane. Trwa instalowanie konsoli operatorskiej, w której znajdzie się specjalistyczny sprzęt komputerowy służący do programowania badania i monitorowania jego przebiegu.

SPZOZ zatrudnia obecnie lekarzy specjalistów radiologii, wykonujących m.in. badania USG i opisujących wyniki badań obrazowych RTG, którzy - po niezbędnym przeszkoleniu - zapewnią obsadę specjalistyczną pracowni tomografii komputerowej. Zatrudnione zostaną także co najmniej dwie nowe osoby do obsługi tego sprzętu.

Więcej: podlasiak.info.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum