Medicalgorithmics chce osiągnąć wzrost sprzedaży o ok. 20 proc. rocznie

Autor: inforstrefa.com/Rynek Zdrowia • • 05 września 2017 20:01

Medicalgorithmics podtrzymuje średnioterminowe cele: wzrost sprzedaży o ok. 20 proc. rocznie, marża EBITDA powyżej 30 proc. i dług na niskim poziomie - poinformował prezes Marek Dziubiński 5 września na konferencji.

Medicalgorithmics chce osiągnąć wzrost sprzedaży o ok. 20 proc. rocznie
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Spółka poinformowała, że rozwija swój główny produkt - PocketECG, czyli system diagnostyczny do wykrywania arytmii serca wraz z analizą danych.

Medicalgorithmics planuje także wdrożenie nowych produktów: PocketECG CRS - systemu monitorowania rehabilitacji kardiologicznej oraz PocketECG 12Ch - systemu do automatycznego 12-kanałowego spoczynkowego badania EKG ze zdalnym opisem.

Nad PocketECG CRS zakończono badania laboratoryjne, a w tym roku planowany jest start pilotażowych wdrożeń w Polsce.

Prezes wyjaśnił, że system ma pozwolić na monitorowanie rehabilitacji kardiologicznej w szpitalu, klinice, a także w domu.

Z prezentacji wynika, że spółka szacuje potencjalną wartość rynku na ok. 2 mld dol. w USA, ok. 400 mln dol. w Wielkiej Brytanii i ok. 200 mld do. w Polsce.

Celem wdrożenia systemu PocketECG 12Ch jest stworzenie możliwości outsourcingu 12-kanałowego spoczynkowego badania EKG.

W I półroczu 2017 roku przychody grupy wyniosły 102,5 mln zł, co oznacza wzrost rdr o 94 proc. Zysk na działalności operacyjnej Medicalgorithmics wyniósł 17,8 mln zł (+188 proc. rdr), zysk EBITDA wzrósł do 24,4 mln zł (+229 proc. rdr)

Więcej: www.infostrefa.com

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze