Mazowieckie: kolejne szpitale z unijnym dofinansowaniem na zakup sprzętu

Autor: RZX/Rynek Zdrowia • • 04 czerwca 2018 10:46

Szpitale w Siedlcach, Przasnyszu, Makowie Mazowieckim, Węgrowie i Płocku otrzymają fundusze unijne na specjalistyczny sprzęt do diagnostyki i leczenia pacjentów. Zarząd Województwa Mazowieckiego zdecydował o przyznaniu im 49,1 mln zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Z dofinansowania skorzysta pięć szpitali na Mazowszu Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Inwestycje w opiekę medyczną na Mazowszu to ważny obszar programu regionalnego. Fundusze unijne wspierają zakup specjalistycznego sprzętu, modernizację szpitali, ale też realizację programów profilaktycznych skierowanych do mieszkańców województwa.

Jak czytamy w informacji Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych, do Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach trafi 19,3 mln zł. Środki pomogą w wyposażeniu Siedleckiego Ośrodka Onkologii. Szpital zainwestuje też fundusze unijne w rozbudowę i modernizację Oddziału Urologii i Onkologii Urologicznej oraz modernizację Oddziału Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej.

Z ponad 10 mln zł dofinansowania skorzysta Specjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Przasnyszu. Szpital w Makowie Mazowieckim przeznaczy natomiast 9,4 mln zł na zakup aparatury medycznej do diagnozy i leczenia chorób kardiologicznych oraz onkologicznych. Nowoczesny sprzęt trafi do SPZOZ w Węgrowie. Dzięki 4 mln zł doposażone zostaną pracownie endoskopii i tomografii komputerowej.

Fundusze unijne pomogą w zakupie sprzętu medycznego dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku. Skorzystają na tym pacjenci przychodni specjalistycznej, poradni podstawowej opieki zdrowotnej i samego szpitala. Na ten cel przeznaczone zostanie 5,5 mln zł. 

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum