MZ: stołeczny szpital kliniczny zrealizował projekty za 25 mln zł

Autor: MZ/Rynek Zdrowia • • 19 maja 2015 10:30

Centralny Szpital Kliniczny w Warszawie podsumował projekty w Programie Infrastruktura i Środowisko - poinformowało we wtorek (19 maja) Ministerstwo Zdrowia. Przypomniało, że SP CSK na ul. Banacha przeznaczył blisko 25 mln zł na lepszą diagnostykę i opiekę nad pacjentami.

MZ: stołeczny szpital kliniczny zrealizował projekty za 25 mln zł

Placówka zrealizowała dwa projekty z Programu Infrastruktura i Środowisko: Poprawa dostępności i jakości procedur kardiologii inwazyjnej w leczeniu ostrych stanów kardiologicznych i wad strukturalnych serca w ramach hospitalizacji w SPCSK w Warszawie (realizacja zakończyła się w marcu 2014 r.) oraz Wzmocnienie efektywności i dostępności procedur medycznych w zakresie opieki pooperacyjnej i intensywnej terapii oraz diagnostyki obrazowej w SP CSK w Warszawie (zakończenie projektu nastąpiło w maju 2015 r.).

MZ zwraca też uwagę, że w ostatnim czasie szpital podpisał także umowę na realizację projektu Wyższa jakość i dostępność leczenia pacjentów poprzez zakup nowoczesnej aparatury medycznej z zakresu diagnostyki obrazowej i pooperacyjnej w SP CSK w Warszawie. Przewiduje on m.in. zakup cyfrowego aparatu RTG do zdjęć kostnych oraz zestawu angiograficznego z wyposażeniem z zakresu radiologii zabiegowo-naczyniowej.

Wartość wszystkich projektów to ok. 25 mln zł. Minister zdrowia przeznaczył na ten cel blisko 3,6 mln zł.

Czytaj: www.mz.gov.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum