MZ przekaże środki na dwie nowe karetki dla Tomaszowskiego Centrum Zdrowia

Autor: naszemiasto.pl/Rynek Zdrowia • • 06 września 2019 08:09

Dobre wiadomości dotarły do Tomaszowa Mazowieckiego z Ministerstwa Zdrowia. Tomaszowski szpital dostanie pieniądze na zakup nowych ambulansów.

MZ przekaże środki na dwie nowe karetki dla Tomaszowskiego Centrum Zdrowia
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Ministerstwo Zdrowia rozpoczyna bowiem realizację ogólnopolskiego „Programu wymiany ambulansów”.

Program związany jest przekazaniem kilka miesięcy temu ratownictwa medycznego wyłącznie placówkom publicznym. Do stacji pogotowia ratunkowego w całym kraju trafi 198 nowoczesnych karetek. W pierwszym etapie programu do województwa łódzkiego trafi 6 karetek, w kolejnym jeszcze 4. Z sześciu karetek w Łódzkiem aż dwie trafią do Tomaszowskiego Centrum Zdrowia. Będą stacjonować w Rzeczycy oraz w Brzezinach, bo właśnie również teren powiatu brzezińskiego ma pod sobą od kilku miesięcy tomaszowski szpital. Na każdą z karetek szpital dostanie po 400 tys. zł, w sumie 800 tys. zł, ale z własnego budżetu będzie musiał dołożyć jeszcze ok. 100 tys. zł. Niebawem zostanie rozpoczęta procedura zakupu ambulansów.

Umowę na dofinansowanie ambulansów 4 września podpisał dr Wiesław Chudzik, prezes Tomaszowskiego Centrum Zdrowia z wiceministrem zdrowia Januszem Cieszyńskim.

Więcej: naszemiasto.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze