MS: ponad 100 mln zł na profesjonalne zestawy medyczne dla strażaków

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 31 stycznia 2018 20:13

O stanie przygotowań do Synodu o młodzieży i Światowych Dni Młodzieży w Panamie będą rozmawiać uczestnicy 15. Forum Duszpasterstwa Młodzieży, które od piątku do niedzieli (2-4 lutego) będzie trwało w Warszawie.

FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

- Uruchamiamy program warty 100 milionów zł przeznaczony dla Ochotniczej Straży Pożarnej w całej Polsce. Program jest ukierunkowany na zwiększenie bezpieczeństwa Polaków - mówił w środę (31 stycznia) minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro podczas uroczystości przekazania sprzętu ratowniczego dla strażaków.

"Ministerstwo Sprawiedliwości ogłasza wielki ogólnopolski program, dzięki któremu do Ochotniczych Straży Pożarnych w całym kraju trafi nowoczesny sprzęt ratowniczy o wartości przekraczającej 100 milionów złotych. Środki będą pochodzić z Funduszu Sprawiedliwości. Strażacy, niosący ochotniczo pomoc ofiarom wypadków, zostaną wyposażeni w profesjonalne zestawy medyczne i defibrylatory" - podaje MS w komunikacie prasowym.

Także w środę w Rabce-Zdrój minister Ziobro "oficjalnie przekazał małopolskim jednostkom OSP wyposażenie do ratowania zdrowia i życia ludzi. Za 10 mln zł z Funduszu Sprawiedliwości zakupiono m.in. ponad 200 defibrylatorów i 600 zestawów ratowniczych" - informuje resort sprawiedliwości.

 

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum