MEN zachęca szkoły do składania zamówień na bezpłatne środki ochrony

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 21 sierpnia 2020 15:49

Resort edukacji przypomina dyrektorom szkół i placówek oświatowych o możliwości zamawiania bezpłatnego płynu do dezynfekcji i masek medycznych dla nauczycieli i personelu szkolnego. Formularz do składania zamówień będzie aktywny co najmniej do 10 września.

MEN zachęca szkoły do składania zamówień na bezpłatne środki ochrony
Fot. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

Zapas płynów i maseczek będzie przekazywany bezpłatnie przez Ministerstwo Zdrowia.

"Przygotowaliśmy specjalny formularz, w którym dyrektor powinien określić liczbę uczniów i nauczycieli pracujących w szkole. Dzięki temu Ministerstwo Zdrowia oszacuje wielkość dostawy" - poinformowała w komunikacie rzecznik resortu edukacji Anna Ostrowska.

Zamówienia można składać przez formularz https://soi.mz.gov.pl/. "Formularz będzie aktywny co najmniej do 10 września, ale zachęcamy dyrektorów do tego, aby nie czekali i jak najszybciej złożyli zamówienie, tak aby dodatkowe środki ochrony mogły dotrzeć do szkół możliwie jak najszybciej" - powiedziała Ostrowska.

Przypomniała też, że Ministerstwo Edukacji Narodowej wspólnie z Ministerstwem Zdrowia i głównym inspektorem sanitarnym przygotowało wytyczne dla szkół i placówek oświatowych w sprawie organizacji pracy szkół w nowym roku szkolnym.

"Zachęcamy dyrektorów, ale także nauczycieli i rodziców do zapoznania się z tymi informacjami. Na naszej stronie internetowej znajduje się również zestawienie najważniejszych pytań i odpowiedzi, które mogą być pomocne w bezpiecznym powrocie uczniów do szkół" - przekazała.

Karolina Mózgowiec (PAP)

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum