Lubuskie: wojewoda przekazał kolejną partię środków ochrony osobistej dla DPS-ów

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 27 kwietnia 2020 10:49

Wojewoda lubuski przekazał do domów pomocy społecznej w regionie kolejną partię środków ochrony osobistej. Zostały one kupione za 862 tys. zł z rezerwy celowej budżetu - poinformowała w poniedziałek rzeczniczka wojewody lubuskiego Aleksandra Chmielińska-Ciepły.

W tej transzy znalazło się 6 tys. litrów płynów do dezynfekcji rąk i powierzchni, 10 tys. maseczek i 10 tys. rękawiczek Fot. Shutterstock

W tej transzy znalazło się 6 tys. litrów płynów do dezynfekcji rąk i powierzchni, 10 tys. maseczek i 10 tys. rękawiczek. Środki odbierali przedstawiciele powiatów, a przy ich podziale brano pod uwagę zgłoszone przez placówki zapotrzebowanie - zaznaczono w komunikacie.

- Wojewoda Władysław Dajczak wraz ze swoimi służbami jest w stałym kontakcie z dyrektorami domów pomocy społecznej i na bieżąco monitoruje sytuację, wspierając powiaty w realizacji ich zadania własnego, jakim jest prowadzenie domów pomocy społecznej - powiedziała rzeczniczka.

Dodała, że dotychczas do jednostek organizacyjnych pomocy społecznej z woj. lubuskiego z Agencji Rezerw Materiałowych oraz innych źródeł przekazano prawie 50 tys. rękawiczek, ponad 60 tys. maseczek, 4 tys. półmasek FFP2, ponad 5 tys. przyłbic oraz ponad 4 tys. litrów płynu do dezynfekcji rąk i 1,2 tys. litrów płynu do dezynfekcji powierzchni.

W Lubuskiem funkcjonują 23 domy pomocy społecznej, a pod ich opieką znajduje się łącznie 2 306 osób. Do tej pory w regionie w tego typu placówkach nie wystąpiły ogniska wirusa SARS-CoV-2.

W Lubuskiem stwierdzono dotychczas 87 zakażeń koronawirusem - to najmniej w kraju. Z grupy osób zainfekowanych 55 wyzdrowiało. W regionie nie potwierdzono żadnego zgonu mającego związek z chorobą COVID-19.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum