KG/Rynek Zdrowia | 11-04-2019 16:00

Lubuskie: szpital w Nowej Soli dostanie 100 tys. zł na tomograf

Zarząd województwa przyznał 100 tys. zł na zakup tomografu dla Wielospecjalistycznego Szpitala SPZOZ w Nowej Soli.

Dyrekcja szpitala w Nowej Soli uzyskała deklaracje wsparcia finansowego od wielu gmin i ościennych powiatów, przedsiębiorców a także samych mieszkańców. Fot. Andrzej Wawok/PTWP

Jak informuje Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego, obecny tomograf, na którym szpital w Nowej Soli od kilku lat udzielał świadczeń, zepsuł się.

Jego naprawa okazała się rozwiązanym tymczasowym, gdyż pojawiły się kolejne usterki i szpital musiał ponownie wyłączyć urządzenie. Spowodowało to ograniczenie dostępności do świadczeń z tego zakresu, które są badaniami niezbędnymi w diagnozie między innymi pacjentów onkologicznych, neurologicznych, kardiologicznych oraz urazowo-ortopedycznych.

Wielospecjalistyczny Szpital w Nowej Soli cieszy się uznaniem pacjentów w szczególności kardiologicznych, oparzeniowych i rehabilitacyjnych. Spełnia rolę nie tylko szpitala powiatowego, gdyż swoimi świadczeniami obejmuje mieszkańców całego województwa. Dlatego też dyrekcja szpitala uzyskała deklaracje wsparcia finansowego od wielu gmin i ościennych powiatów, przedsiębiorców a także samych mieszkańców.