Lubuskie: sprzęt od WOŚP trafił do Nowego Szpitala w Skwierzynie

Autor: GUBAŁA Katarzyna • Źródło: KR/Rynek Zdrowia   • 10 września 2013 11:27

Sprzęt medyczny o wartości ponad 250 tys. zł przekazany przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy do Nowego Szpitala w Skwierzynie będzie służył pacjentom oddziału internistyczno-geriatrycznego.

Lubuskie: sprzęt od WOŚP trafił do Nowego Szpitala w Skwierzynie
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak informuje skwierzyński szpital, do lecznicy przyjechały już m.in. przyłóżkowe urządzenia rehabilitacyjne, fotel kąpielowy, kardiomonitory, pompy infuzyjne, spirometr, aparat EKG, materace przeciwodleżynowe. Szpital czeka jeszcze na nowe łóżka i nowoczesny aparat USG.

- To niespodzianka, ponieważ zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami nie było go w spisie sprzętu, który otrzymamy z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - mówi Marzena Kucharska, prezes Nowego Szpitala w Skwierzynie.

Ryszard Jarząbek, specjalista rehabilitacji w Nowym Szpitalu w Skwierzynie zaznacza natomiast, że dzięki przyłóżkowym urządzeniom rehabilitacyjnym pacjenci będą mogli ćwiczyć sami, bez wychodzenia ze swoich sal.

Skwierzyński oddział internistyczno-geriatryczny jest jednym z dwóch oddziałów o takim profilu w województwie lubuskim. Rocznie korzysta z jego pomocy około 1,7 tys. pacjentów.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum