Lubuskie: na tomograf do szpitala w Nowej Soli udało się zebrać już milion złotych

Autor: KG/Rynek Zdrowia • • 20 kwietnia 2019 18:00

Zbiórkę na tomograf zainicjował prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz oraz władze Wielospecjalistycznego Szpitala SPZOZ w Nowej Soli. Do tej pory udało się zebrać 1 mln zł.

Lubuskie: na tomograf do szpitala w Nowej Soli udało się zebrać już milion złotych
Obecny tomograf, na którym szpital w Nowej Soli od kilku lat udzielał świadczeń, zepsuł się. Fot. Archiwum

Samorząd województwa lubuskiego dołożył cegiełkę do zbiórki środków na zakup tomografu dla szpitala w Nowej Soli. Radni Województwa zdecydowali o przekazaniu na ten cel 100 tys. zł.

- Cieszymy się z inicjatywy zbierania na tomograf, bo nie byłoby nas dzisiaj na taki zakup, przy tym typie finansowania, przy tak dużym parciu na jednostki ochrony zdrowia. Cieszę się, że dostrzeżono nasze potrzeby. Cieszę się, że sejmik podjął uchwałę w sprawie dotacji dla zakupu - mówiła dyrektor lecznicy Bożena Osińska.

Za wsparcie inicjatywy dziękował też prezydent Wadim Tyszkiewicz.

- Kiedy tomograf się zepsuł spotkaliśmy się z panią dyrektor z radą ordynatorów i przystąpiliśmy do pracy. Udało nam się zaangażować w akcję bardzo wiele osób. Oprócz pieniędzy liczy się - jak powiedziała pani marszałek, solidarność i odpowiedzialność za szpital, który służy nam wszystkim - zaznaczył.

Jak informuje Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego, samorząd województwa wspiera od lat szpital w Nowej Soli. W ramach środków Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2007-2013 szpital otrzymał łącznie dofinansowanie w wysokości 6 mln zł. Z tych środków przeprowadzono termomodernizację lecznicy oraz sieci ciepłowniczych, a także modernizację Zakładu Radioterapii (poprzez zakup nowoczesnych aparatów rentgenowskich).

W ramach obecnego programu RPO L-2020 szpital otrzymał wsparcie w wysokości blisko 18 mln zł. Środki te zainwestował w rozwój technologii komunikacyjno-informacyjnych o obszarze e-zdrowia oraz modernizację bloku operacyjnego.

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum