Lubuskie: gmina przekaże sprzęt dla strażaków i pogotowia

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 08 listopada 2012 15:57

Gmina Witnica przekaże służbom działającym w Regionalnym Centrum Ratownictwa sprzęt o wartości 1,6 mln zł - poinformował PAP w czwartek (8 listopada) Artur Rosiak z Urzędu Miasta i Gminy w Witnicy.

Lubuskie: gmina przekaże sprzęt dla strażaków i pogotowia

Strażacy ochotnicy otrzymają najnowszej generacji ciężki wóz gaśniczy o wartości 1,3 mln zł, a ratownicy medyczni nowoczesną karetkę pogotowia za 260 tys. zł. Centrum dostanie także szpital polowy z zestawem wyposażenia medycznego i urządzeniami do ogrzewania, oświetlenia i uzdatniania wody.

W piątek (9 listopada) odbędzie się uroczyste przekazanie sprzętu i mobilnego szpitala polowego.

- Sprzęt został kupiony w ramach ostatnich wydatków związanych z budową Regionalnego Centrum Ratownictwa w Witnicy i posłuży całemu regionowi w sytuacjach ratunkowych - wyjaśnił Rosiak.

Nieco ponad rok temu w Witnicy otwarto Regionalne Centrum Ratownictwa, w którym wspólnie działa policja, ochotnicza straż pożarna i ratownictwo medyczne. Centrum współpracuje ze służbami niemieckimi. Inwestycja o wartości blisko 13 mln zł w 85 proc. została sfinansowana ze środków unijnych. Pozostałą część dołożyła gmina i policja.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum