Łódzkie: szpital w Zgierzu ma nowoczesny rezonans magnetyczny

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 09 lutego 2012 17:22

Prawie 4 mln zł kosztował zakup rezonansu magnetycznego oraz adaptacja pomieszczeń na jego potrzeby w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Zgierzu (Łódzkie). W czwartek (9 lutego) rezonans został przekazany placówce.

Pieniądze na sprzęt przekazał marszałek województwa łódzkiego. Obecny na uroczystości marszałek Witold Stępień przypomniał, że przez ostatnie trzy lata samorząd województwa przeznaczył na modernizację szpitala w Zgierzu ponad 18 mln zł.

Pracownicy szpitala przypominają, że badanie rezonansem magnetycznym jest jedną z najdokładniejszych form diagnostycznych w medycynie. Jest ono niezastąpione przy wykrywaniu nowotworów, przerzutów, zmian chorobowych w tkankach różnych okolic ciała. Ze względu na wysoki koszt badania, jest ono przeprowadzane stosunkowo rzadko, w większości w sytuacjach, gdy inne formy diagnostyki są niewystarczające.

Dyrektor placówki Mariusz Jędrzejczak zwrócił uwagę, że zakup urządzenia kończy modernizację części diagnostycznej szpitala. Zgierski szpital posiada obecnie ponad 600 łóżek i pracuje w nim ponad 200 lekarzy.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum