Łódzkie: gmina Kleszczów doposaża szpitale

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 05 września 2011 11:16

Mieszkańcy najbogatszej w Polsce gminy Kleszczów (powiat bełchatowski) moją zapewnione leczenie w najlepszych placówkach w województwie, często na uprzywilejowanych warunkach: gmina co roku wspiera łódzkie lecznice sprzętem o wartości setek tysięcy złotych.

Łódzkie: gmina Kleszczów doposaża szpitale
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Roczny budżet gminy przekracza 200 mln zł, samorząd mógłby zatem wybudować własny szpital, jednak mieszkańców gminy jest zbyt mało, by taka inicjatywa miała sens. W tej sytuacji władze gminy czynnie wspierają najlepsze placówki ochrony zdrowia w regionie łódzkim, a te w zamian otaczają pacjentów z terenu gminy szczególną opieką.

Dzięki wsparciu gminy Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi otrzymał np. wyposażenie sali kardiologicznej za 300 tys., a szpital w Bełchatowie wzbogacił się m.in. o aparat do spektralnej tomografii optycznej, USG okulistyczne i mikroskop lustrzany. W tym roku gmina podarowała lecznicy m. in. respirator, pompy infuzyjne i defibrylator oraz  siedem łóżek rehabilitacyjnych.

Urząd Gminy w Kleszczowie opracował właśnie kolejną listę prezentów dla "swoich" szpitali. I tak m.in. placówka w Bełchatowie dostanie aparat USG z trzema głowicami ultradźwiękowymi do badań echokardiograficznych i ultradźwiękowy aspirator chirurgiczny z opcją skalpela harmonicznego.

Do Instytutu Centrum Matki Polki w Łodzi pojadą natomiast: aparat USG z czterema głowicami i bezcieniowa lampa operacyjna wyposażona w kamerę umożliwiającą rejestrację obrazu z pola operacyjnego.

Więcej: www.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum