×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Łódź: w "Koperniku" narzekają na awarie wind. Rekord czekania: 45 minut

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia27 grudnia 2019 09:38

Personel i pacjenci Wojewódzkiego Wielospecjalistycznego Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi skarżą się na bardzo częste awarie wind. Mowa o dwóch głównych dźwigach, które w siedmiokondygnacyjnym szpitalnym budynku usytuowane są u zbiegu jego małego i dużego skrzydła.

Łódź: w "Koperniku" narzekają na awarie wind. Rekord czekania: 45 minut
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Awarie zdarzają się w głównym szlaku komunikacyjnym - na parterze jest SOR i pracownie badań obrazowych, na pierwszym piętrze sale operacyjne. Dźwigami m.in. dostają się na górę pacjenci z izby przyjęć, a na dół chorzy ze szpitala na usg czy rtg., ale też odwiedzający, pielęgniarki i lekarze. To też jedyne windy, którymi można przewozić leżących chorych.

"Mój rekord czekania to 45 minut. (...) Wiecie, ile razy wściekali się na mnie lekarze, że nie dowiozłem pacjenta punktualnie na operację?" - mówi cytowany przez Gazetę Wyborczą jeden z sanitariuszy "Kopernika".

Chirurg z tego samego szpitala przyznaje, że przez kłopoty komunikacyjne na sali operacyjnej bywa nerwowo. Dodaje, że lekarze informują już godzinę przed operacją, by przywieziono pacjenta.

Julia Ścigała z działu promocji szpitala przyznaje, że w ostatnim czasie jedna z dwóch czynnych wind uległa awarii. Informuje, że szpital zawarł umowę na wymianę dwóch dźwigów i już 30 grudnia ten niedziałający zostanie zamieniony na nowy.

Podkreśla, że w szpitalu są jeszcze cztery sprawne windy. Personel tłumaczy jednak, że to "dwie prehistoryczne windy z windziarzem, którego najczęściej nie ma, na dodatek oddalone od głównych części budynku, a dwie kolejne są małe i usytuowane tak, że (...) nie ma mowy, aby korzystali z nich odwiedzający".

Więcej: wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum