Łódź: rozpoczęły się Międzynarodowe Targi Sprzętu Rehabilitacyjnego

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 19 września 2013 15:37

Prawie 230 wystawców prezentuje sprzęt oraz rozwiązania dla rehabilitacji medycznej i społecznej, fizjoterapii, ortopedii i profilaktyki zdrowotnej na rozpoczętych w czwartek (19 września) w Łodzi 21. Międzynarodowych Targach Sprzętu Rehabilitacyjnego.

Łódź: rozpoczęły się Międzynarodowe Targi Sprzętu Rehabilitacyjnego
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

To największa tego rodzaju impreza targowa w Polsce, w której uczestniczą lekarze rehabilitanci, fizjoterapeuci, naukowcy, a także osoby niepełnosprawne i ich opiekunowie. Wystawcy przygotowali dla nich szeroką gamę produktów - od sprzętu ułatwiającego chodzenie, po skomplikowane urządzenia fizjoterapeutyczne oraz nowoczesne wyposażenie gabinetów i ośrodków rehabilitacji, sanatoriów, uzdrowisk, centrów medycyny sportowej i spa.

Z nowości prezentowane są w tym roku m.in.: robot wspomagający rehabilitację rąk (ze szczególnym uwzględnieniem palców), słuchawki wykorzystywane do leczenia stresu i sezonowych depresji, interaktywne gry służące terapii dzieci z autyzmem, zaawansowany sprzęt do nauki chodzenia czy "inteligentna" poduszka pomagająca zwalczać chrapanie.

Podczas targów można również otrzymać informacje o formach wsparcia i programach pomocowych dla osób z problemami zdrowotnymi. Są też stoiska, gdzie bezpłatnie można podda się badaniom i otrzymać porady dotyczące rehabilitacji kardiologicznej, wad postawy, laseroterapii czy problemów z równowagą.

Tradycyjnie targom towarzyszą specjalistyczne konferencje, sympozja i warsztaty. W tym roku poświęcone są one m.in. rehabilitacji w stomatologii i kardiologii, roli ruchu w profilaktyce zdrowotnej, systemowi opieki i wsparcia społecznego dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin, problemom związanym z autyzmem a także radzeniu sobie ze stresem.

Impreza odbywa się w hali Expo-Łódź przy al. Politechniki 4 i potrwa do soboty (21 września).

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum