Łódź: przychodnie na Widzewie otrzymały sprzęt m.in. do diagnostyki kobiet w ciąży

Autor: UM Łódź/Rynek Zdrowia • • 03 lipca 2019 12:26

Miejskie Centrum Medyczne na łódzkim Widzewie wzbogaciło się w sprzęt i wyposażenie o wartości ok. 200 tys. zł. Nowe urządzenia trafiły do miejskich przychodni przy ul. Elsnera i przy ul. Sacharowa. Dzięki nim lekarze będą mogli dokładnie zbadać kobiety w ciąży i ich nienarodzone dzieci, także w warunkach domowych.

Łódź: przychodnie na Widzewie otrzymały sprzęt m.in. do diagnostyki kobiet w ciąży
Dzięki temu sprzętowi lekarze będą mogli badać ciężarne także w domu Fot. Shutterstock

Poradnie otrzymały m.in. detektor tętna płodu, KTG oraz wagi dla maluchów i przewijaki. Przenośny detektor tętna płodu lekarz może zabrać ze sobą na wizytę domową. Przenośna waga także przydaje się położnej i lekarzowi, którzy odwiedzają dziecko po jego powrocie do domu - czytamy na stronie Urzędu Miasta Łodzi.

Wśród nowego sprzętu są też urządzenia dedykowane innym pacjentom, m.in. dwa nowe EKG - w tym jedno przenośne - oraz dwa nowe holtery. Dodatkowo w gabinetach pojawiły się nowe parawany, leżanki, wagi dla dorosłych, szafy na leki oraz szafy na dokumenty czy termometry bezdotykowe.

Wyposażenie stanowi dopełnienie remontu, który poradnie przeszły w 2018 r. Wtedy z funduszy Budżetu Obywatelskiego odnowiono wnętrza, a rejestrację dostosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Ostatnie zakupy również zostały sfinansowane z Budżetu Obywatelskiego. Na sprzęt dla poradni przy u. Elsnera przeznaczono ponad 120 tys. zł, a przy ul. Sacharowa ok. 70 tys. zł.

Więcej: um.lodz.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum