Łódź: ponad 420 tys. zł na sprzęt dla laboratorium kryminalistycznego

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 08 czerwca 2016 17:08

Ponad 420 tys. zł otrzyma Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi na zakup specjalistycznego sprzętu dla laboratorium kryminalistycznego. Pieniądze przekaże samorząd województwa łódzkiego. W środę (8 czerwca) obie strony podpisały w tej sprawie umowę.

Łódź: ponad 420 tys. zł na sprzęt dla laboratorium kryminalistycznego. Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Jak poinformował PAP Jacek Grabarski z łódzkiego urzędu marszałkowskiego policja ma kupić chromatograf gazowy z detektorem masowym. Wyjaśnił, że chromatografia gazowa jest metodą szybkiej analizy mieszanin związków chemicznych. W kryminalistyce wykorzystuje się ją m.in. do analizy źródła pochodzenia narkotyków czy wykrywania niedozwolonych substancji w organizmie człowieka.

Nowoczesny chromatograf umożliwia szybkie i szczegółowe określenie składu chemicznego i stężenia badanej substancji, w tym narkotyków i dopalaczy.

Dzięki 427,5 tys. zł otrzymanym od samorządu województwa, policja będzie mogła również sporządzić dokumentację projektową dla nowej siedziby laboratorium kryminalistycznego.

Zdaniem komendanta wojewódzkiego, inspektora Andrzeja Łapińskiego to "bardzo ważne wsparcie dla policji". Dzięki niemu laboratorium będzie mogło równać do najnowocześniejszych w kraju.

- To wsparcie dla policji, ale leży w interesie każdego mieszkańca - dodał po podpisaniu umowy marszałek woj. łódzkiego Witold Stępień.

Jak informuje Grabarski przez ostatnie dziesięć lat samorząd województwa łódzkiego przekazał policji ponad 8,5 mln zł

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum