Limanowa: w szpitalu być może będzie rezonans, dzięki umowie publiczno-prywatnej

Autor: Limanowa/Rynek Zdrowia • • 16 kwietnia 2018 09:52

Szpital Powiatowy w Limanowej planuje wynająć pomieszczenia w swoim budynku prywatnemu podmiotowi, który uruchomi pracownię rezonansu magnetycznego. Dzięki temu pacjenci będą mieć rezonans na miejscu.

Do tej pory mieszkańcy okolic Limanowej, aby skorzystać z badań rezonansem muszą jeździć do ośrodków w Małopolsce. Fot. archiwum

Ponieważ szpitala nie stać na zakup skanera do rezonansu magnetycznego, który wraz z organizacją pracowni kosztuje kilka milionów złotych, dyrekcja zamierza rozpisać przetarg na wynajem pomieszczeń z zastrzeżeniem przeznaczenia ich pod świadczenie usługi w oparciu o rezonans. Lokal miałby zostać wynajęty prywatnemu podmiotowi na okres 10 lat.

Według władz samorządu powiatu, to dobry pomysł. Do tej pory bowiem mieszkańcy okolic Limanowej, aby skorzystać z badań rezonansem muszą jeździć do ośrodków w Małopolsce.

Samorządowcy twierdzą, że jeśli Narodowy Fundusz Zdrowia rozpisze konkurs na takie świadczenia na terenie liczącego ponad 130 tys. mieszkańców powiatu limanowskiego, mieszkańcy mogliby korzystać z badań, tak refundowanych, jak i płatnych. Skorzystałby też sam szpital, który teraz musi wozić swoich pacjentów na badania rezonansem, ponosząc dodatkowe koszty związane z transportem.

Więcej: limanowa.in

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum