Legnica: szpital zakupi i wynajmie sprzęt do neuromonitoringu

Autor: szpital.legnica.pl/Rynek Zdrowia • • 03 września 2019 08:36

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy ogłosił przetarg nieograniczony na dostawy wyrobów medycznych do neuromonitoringu w chirurgii onkologicznej jelita grubego oraz najem monitora nerwów C2.

Legnica: szpital zakupi i wynajmie sprzęt do neuromonitoringu
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Przetarg jest krokiem ku szerszemu wykonywaniu zabiegów przedniej resekcji odbytnicy z jednoczesnym monitoringiem nerwów miednicy małej. Taki zabieg w kwietniu wykonali chirurdzy z oddziału chirurgii onkologicznej legnickiego szpitala.

Jak wyjaśnia dr n. med. Andrzej Hap, zastępca dyrektora do spraw lecznictwa w szpitalu, sam zabieg nie jest nowością, ale już z wykorzystaniem monitoringu już tak.

Neuromonitoring pozwala zaoszczędzić podczas zabiegu te nerwy, które są najczęściej bardzo słabo widoczne. Dzięki takiej formie operacji pacjent nie ma później większych kłopotów z nietrzymaniem moczu, nietrzymaniem kału, a przede wszystkim posiada zachowane zdolności do czynności seksualnych, co w przypadku osób w młodym wieku ma istotne znaczenie.

Zabieg przeprowadzany w legnickim szpitalu miał charakter pilotażowy i był możliwy dzięki współpracy z firmą produkującą aparaturę, którą wówczas użyczono placówce jednorazowo. Obecnie "serce" monitoringu będzie podnajmowane na zabiegi, natomiast osprzęt w tym końcówki będą zakupione dla pacjentów wymagających tego typu operacji.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum