Łęczna: trwa instalacja nowoczesnego rezonansu magnetycznego, wyburzono ścianę

Autor: Kurier Lubelski/Rynek Zdrowia • • 25 listopada 2019 10:05

Rezonans magnetyczny o wartości kilku milionów złotych dotarł kilka dni temu do Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Łęcznej. Przejechał pół Niemiec i całą Polskę, a rozładunek z pomocą dźwigu trwał siedem godzin.

Łęczna: trwa instalacja nowoczesnego rezonansu magnetycznego, wyburzono ścianę
Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Jak podaje Kurier Lubelski, żeby ustawić sprzęt w szpitalnym pomieszczeniu, które już wkrótce stanie się ''Pracownią rezonansu magnetycznego'' została wyburzona ściana i zdemontowane dwa okna. Obecnie trwają prace montażowe rezonansu.

Zanim pracownia będzie mogła wykonywać badania i przyjmie pierwszych pacjentów urządzenie musi być ustawione, podłączone i przetestowane, a pracownicy, którzy będą go obsługiwać, muszą przejść szkolenia. Jeśli wszystko uda się przeprowadzić zgodnie z harmonogramem, a NFZ zakontraktuje badania tym urządzeniem, pacjenci będą mogli z niego skorzystać tuż po Nowym Roku.

Zakup sprzętu o wartości ponad 3,3 mln zł był możliwy dzięki środkom z RPO. Z tych samych funduszy zostały zakupione dla szpitala także inne urządzenia diagnostyczne, m. in. cztery cyfrowe aparaty rentgenowskie i zestaw endoskopowy.

Więcej: kurierlubelski.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum