Łęczna: tam pieniądze na narzędzia mikrochirurgiczne zbiera Fundacja

Autor: RR/Rynek Zdrowia • • 14 lipca 2011 10:17

Wschodnie Centrum Leczenia Oparzeń w Łęcznej chce stworzyć ośrodek mikrochirurgii dla osób po oparzeniach. Specjalistyczny sprzęt jest drogi. Pieniądze na jego zakup chce pozyskać utworzona przez lekarzy z Łęcznej Fundacja Combustionis (leczenie oparzeń to z łacińska kombustiologia).

Łęczna: tam pieniądze na narzędzia mikrochirurgiczne zbiera Fundacja

Fundacja kontynuuje działalność Towarzystwa na rzecz Rozwoju Leczenia Oparzeń  I Chirurgii Plastycznej Combustionis, które rozwiązało się 4 maja 2011 r. Z ujawnieniem następcy czekano do czasu uzyskania odpowiednich zezwoleń.

- Dostaliśmy zgodę na przeprowadzenie zbiórki publicznej na terenie Polski i uzyskaliśmy wpis na listę ministra sprawiedliwości zezwalający na przyjmowanie nawiązek sądowych - powiedział nam Łukasz Drozdz, prezes Zarząd Fundacji Combustionis.

Fundacja zebrała już sporo pieniędzy od sponsorów instytucjonalnych, np. od Oddziału PKO PB w Łęcznej i Zakładów Azotowych w Puławach. Teraz będzie mogła również zwracać się o wsparcie bezpośrednio do indywidualnych darczyńców, a możliwość przekazywania przez sądy nawiązek będzie stałym źródłem pozyskiwania funduszy.

- Ostatnio kupiliśmy siatkownicę za ponad 30 tys. zł. Umożliwia rozdział, siatkowanie przeszczepów skóry, dzięki czemu jesteśmy w stanie pokryć większą powierzchnię ciała przeszczepami skóry. To podstawowe urządzenie w naszej pracy - wyjaśnia portalowi rynekzdrowia.pl Łukasz Drozdz.

Drugie ważnie urządzenie, które przekazano ostatnio Centrum Leczenia Oparzeń w Łęcznej, to ultradźwiękowy nóż wodny.

- Teraz zbieramy pieniądze na mikroskop mikrochirurgiczny i inne narzędzie mikrochirurgiczne. Sprzęt stanowi główną barierę w powołaniu ośrodka mikrochirurgii - mówi szef Fundacji i dodaje, że kadra zdobywa praktyczne umiejętności w zakresie mikrochirurgii na sprzęcie wypożyczonym z innych ośrodków lub od producentów.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum