Leczenie chorób naczyniowych: innowacyjny system nawigacji trójwymiarowej

Autor: MAK/Rynek Zdrowia • • 13 maja 2015 13:57

Philips wprowadza na rynek innowacyjny system nawigacji trójwymiarowej poprawiający skuteczność minimalnie inwazyjnych metod leczenia chorób naczyniowych - informuje firma w komunikacie prasowym.

Leczenie chorób naczyniowych: innowacyjny system nawigacji trójwymiarowej
System VesselNavigator w sali hybrydowej

System VesselNavigator ułatwia manewrowanie cewnikami podczas leczenia chorób naczyniowych. - Znaczne zmniejszenie ilości używanego kontrastu (70%) wykazane w badaniu klinicznym umożliwia minimalnie inwazyjne leczenie tętniaków aorty w szybko rosnącej grupie pacjentów, którzy obecnie nie mogą zostać poddani leczeniu technikami minimalnie inwazyjnymi - podaje Royal Philips w informacji prasowej.

Nowy system pozwala na trójwymiarowy podgląd nawigacji przebiegu cewnika w czasie rzeczywistym podczas minimalnie inwazyjnych procedur leczenia chorób naczyniowych, takich jak tętniaki aorty (balonowate poszerzenie aorty).

Nowoczesne rozwiązanie w dziedzinie nawigacji przebiegu cewnika, które opracowano z myślą o stosowaniu w połączeniu z systemami radiologii interwencyjnej firmy Philips, zwiększa precyzję i dokładność procedury implantacji stentów, zmniejszając równocześnie zużycie ilości stosowanego kontrastu. Pozwoli to na minimalnie inwazyjne leczenie pacjentów, którzy dotychczas nie mogli skorzystać z nowych, obrazowych technik interwencyjnych.

- Opracowany we współpracy z partnerami klinicznymi, takimi jak Szpital Uniwersytecki w Kolonii (Niemcy), czy Szpital Uniwersytecki w Gandawie (Belgia), system VesselNavigator uzupełnia obecne portfolio obrazowych systemów leczenia wewnątrznaczyniowego i hybrydowego. Stanowi odpowiedź na zapotrzebowanie na zaawansowany trójwymiarowy podgląd przebiegu narzędzi w czasie rzeczywistym, gdyż w leczeniu chorób naczyniowych odchodzi się od zabiegów otwartych na korzyść procedur małoinwazyjnych, a liczba wykonywanych zabiegów tego rodzaju rośnie - czytamy w komunikacie spółki.

Innowacyjne rozwiązanie może być wykorzystywane podczas wszystkich rodzajów zabiegów wewnątrznaczyniowych, ale jednym z kluczowych zastosowań jest podgląd przebiegu cewników podczas leczenia tętniaków aorty. Nieleczone mogą prowadzić do ciężkich powikłań w postaci ciężkiego krwawienia wewnętrznego.

- System VesselNavigator zapewnia chirurgom naczyniowym wykonującym zabiegi wewnątrznaczyniowe trójwymiarowy obraz anatomii pacjenta, który znają z zabiegów otwartych. Istotnie zmniejsza również ilość środka kontrastowego, co oznacza mniejsze obciążenie dla nerek pacjenta - zwraca uwagę prof. Frank Vermassen, kierownik oddziału chirurgii naczyniowej i klatki piersiowej w Szpitalu Uniwersyteckim w Gandawie.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum